Balkona vai terases puķu poda izvēle

/visas sezonas/

Mana apsēstība ar terases podiem sākās vairākus gadus atpakaļ. Tajā laikā man vēl nebija skaista ziedoša dārza no aprīļa līdz oktobrim. Tādēļ terases podi bija mani pirmie baby steps, kā savā ārtelpā ienest ziedošus stādījumus. Mans sākums bija vasaras hortenzijas - tās mani darīja traku un es ļāvos! :)

Tomēr, lai cik skaistas puķes vai augu stādījumus es veidotu, mani neapmierināja Latvijā pieejamo terases podu piedāvājums. Māla podi šķita par rižu, plastmasas piedāvātie... nu tie bija plastmasas! Kādu laiku samierinājos ar pītiem terases podiem, bet šķita, ka tie vairāk piestāv lauku mājas vai vasarnīcas konceptam.

Nu man ir prieks šeit piedāvāt tiešām labus terases un balkona podus no Vācijas, Itālijas un Nīderlandes labākajiem ražotājiem. Kā izvēlēties terases podu?

Pirmkārt, izdomā kur vēlies podus novietot un kādēļ. Ja vēlies veidot nenoteikta rakstura kompozīciju, skaisti izskatīsies 3 - 4 podi dažādās formās un augstumos, kas sakārtoti vienā grupā. Nav noteikuma, ka tiem jābūt no vienas sērijas vai materiāla, droši eksperimentē! Varbūt vēlies akcentēt savas mājas ārduvis ar diviem vienādiem terases podiem pie ieejas? Vai vēlies veidot terases norobežojumu no dārza, vai paslēpties no kaimiņu acīm, veidojot konkrētu ārtelpas zonu uz terases?

Otrkārt, būtu jāsaprot, kāda materiāla un krāsas pods būs īstais. Nemainīga un stabila klasika ir skaistas keramikas pods. Jāņem vērā, ka šāds pods ir patiešām smags, pat tukšs, līdz ar to varbūt nav tik laba doma 5.stāva balkonam, ja projektu 'podi' vēlies paveikt pati saviem spēkiem. Jāsaka, lai arī esmu bijusi dažādu imitāciju pretiniece, šis priekšstats tika sagrauts, redzot vācu un nīderlandes ražotāju veikumu - terases podi izskatās patiesi autentiski, tie ir viegli un izturīgi. Es noteikti ieteiktu podu ar vienu vai vairākiem noteces caurumiem. Sākotnēji izmantoju lielos dekoratīvs plastmasas podus bez caurumiem, un patiešām skaisti augi aizgāja bojā, jo mitruma kontrole nebija iespējama.

Treškārt, būtu noteikti jāpārbauda, vai pods ir sala izturīgs. Jo ko gan darīt ar 100 litru lielu podu ziemā un kur to glabāt? Jāņem vērā, ka poda sala izturība ir nedaudz atkarīga arī no Tevis - galvenais, kādēļ pods var saplaisāt ziemā, ir tur uzkrātais ūdens, kas sasalstot saplēš podu. Tādēļ pārliecinies, ka pods novietots uz kājiņām, un ūdens var brīvi iztecēt. Visi mūsu piedāvātie puķu podi ir sala izturīgi ar nosacījumu, ka tajos nekrājas mitrums!

Ja joprojām nevari izvēlēties, droši sazinies ar mums. Visus mūsu piedāvātos puķu podus ir iespējams apskatīt klātienē un mēs labprāt palīdzam ar padomu, redzot fasādes toni un terases situāciju, uz vietas saliekam podu kompozīcijas, jo tieši klātienē visērtāk saprast poda izmēru un savstarpējo saderību. Šis ir pirkums, kas kalpos gadiem, tādēļ ir vērts ieguldīt mazliet vairāk laika sākotnēji izvēloties. Visērtāk ir pieteikt apmeklējuma laiku klātienes ekspozīcijas apskatei Ādažos, rakstot ziņu šeit vai uz epastu [email protected].

Lai veicas!

Amariļļi - dārza mīļa ziemas prieks puķu podā

/ziema/

Jau kādu laiku Adventes vainagu mūsmājās aizstājuši bagātīgi amariļļu puķu podi, papildināti ar svētku lampiņām. Tie tumši sarkanie un baltie šķiet vis-vis-Ziemassvētku sajūtās. Dažu sīpolu pasūtīšana internetā, augsnes un puķu poda sagāde, 5-10 minūtes darba stādīšanai un gatavs! Amariļļi patiesi neprasa lielu darba ieguldījumu. Daļu pirku kā sīpolus, bet daļu - ar pumpuru asniem tepat puķu veikalos Latvijā.  Sīpoli sāka ziedēt aptuveni 6 nedēļas pēc stādīšanas, bet jau saasnojošie - aptuveni 3-4 nedēļas vēlāk. Un visi amariļļi ir uzziedējuši, bagātīgi, visbiežāk ar 2 ziedkātiem no sīpola. Es iesaku stādīt vismaz 3 sīpolus vienā puķu podā, lai radītu to lielo un bagātīgo iespaidu. Ziedkātus man patīk piesiet pie bambusa nūjiņām ar nelielu neuzkrītošu lentīti vai džutas diegu, kas kārtotas dubultā, uzsienot pušķīti. 

Lai noder arī Tev!

Bērnu rotaļu namiņš

/visas sezonas/

Kad sapratām, ka bērnu rotaļu namiņam dārzā būs būt, sākotnēji meklējām jau gatavas rotaļu mājiņas, bet diemžēl neatradām mūsu iecerei atbilstošus risinājumus. Vēlējāmies askētisku un ar mājas arhitektūru saskanīgu mazo būvi, kas funkcionāli un estētiski papildinātu dārza ārtelpu, tādēļ namiņu nolēmām būvēt pašu spēkiem. Iedvesmu smēlāmies tīmekļa vietnē Pinterest, apkopojot dažādas ideju bildes, definējām namiņa kopējo dizainu un rotaļu aprīkojumu, skici un projektu veidojām paši. Darbu realizēja mūsu celtnieki, kas veidoja arī terases un nojumi mājai.

GALVENIE APSVĒRUMI:

Namiņu plānojām paceltu no zemes, lai veidotos rotaļu zonas divos līmeņos – spēļu telpa otrajā stāvā un neliela terasīte zem namiņa, tādēļ pirmais bija saprast optimālo rotaļu mājiņas platformas augstumu. Tā kā mazākajam no namiņa lietotājiem ir tikai 4 gadi, otrā stāva grīdu izbūvējām 1.5m augstumā. Izvēlētais augstums noteica nerūsējošā tērauda slidkalniņa izvēli, tas iegādāts fixman.lv.

Pie vienas no fasādēm uzstādījām vertikālu kāpšanas sienu ar alpīnisma aizķerēm. Ieteiktais normatīvs - 10 aizķeres uz 1 kvadrātmetru, tās iegādājāmies kapsanassienas.lv mājas lapā. Vertikāla kāpšanas siena piemērota bērniem no 3 gadu vecuma, mazākiem kāpelētājiem tā izbūvējama slīpa. Lai dažādotu kāpelēšanas aktivitātes, paredzējām arī alternatīvu iekļūšanu mājiņā, caur kvadrātveida lodziņu un rūpnieciski ražotu rāpšanās tīklu mūsu mājiņai atbilstošā izmērā.

Domājot par dabiskās gaismas pietiekamību, mājiņas galvenajā fasādē iespēlēti rotaļīgi apaļi lodziņi, bet aizmugures fasādē – gareni taisnstūra lodziņi. Aizmugures fasādes lodziņus iestiklojām ar rūdīto stiklu, lai otrā stāva rotaļu telpā novērstu caurvēju.

Mājiņu aprīkojām ar mēbelītēm bērniem, pufiem, mantu kastēm un rotaļu virtuvīti smilšu kūku cepšanai. Pēc meiteņu lūguma kopā sastādījām arī ziedošus puķu podus rozā toņu gammā. Mājīgākai noskaņai namiņu plānojam papildināt ar lampiņu virteni pie jumta kores un aizkariņiem zemes līmeņa rotaļu zonā, lai mazā terase pēc nepieciešamības kļūtu par skatuvi.

Materiāls tapis ar mērķi iedvesmot un veicināt jauna skatījuma veidošanos uz bērnu rotaļu elementiem privātām vajadzībām. Bērnu rotaļu elementa dizains un izpildījuma tehnika aizsargāta ar autortiesībām, to nav atļauts izmantot komerciālos nolūkos bez iepriekšējas vienošanās ar SIA Let it bloom.

Kā veidot mūsdienīgu un viegli kopjamu dārzu? 3 padomi no mums un konkurss no Swedbank Latvija

/vasara 2022/

Savs dārzs un pagalms - tie nav tikai apstādījumi, bet gan sajūtas, ko tas sniedz. Domājot par izjūtām, kādas vēlamies sagaidīt no savas ārtelpas, ir jāsākas arī katra dārza veidošanas stāstam. Un katram no mums tas var būt pilnīgi atšķirīgs. Taču dažas lietas, par ko padomāt, pirms ārtelpas iekārtošanas, ir aktuālas ikvienam!

Ugunskura vieta dārzā

/visas sezonas/

Jau izsenis zināms, ka uguns liesmu var vērot stundām ilgi, tādēļ nereti labiekārtota ugunskura vieta kļūst par mīļāko atpūtas zonu dārzā, kur gūt mieru satrauktam prātam vai vakarēt ģimenes un draugu lokā. Vasara ir labākais laiks, kad baudīt patīkamu kopā būšanu ar nesteidzīgām sarunām un gardu maltīti, kas pagatavota uz dzīvās uguns. Ārā gatavotam ēdienam ir garšīgs dūmu aromāts, bet ugunskurā cepti zefīri – prieks un piedzīvojums bērniem.

Ugunskura vieta ir dārza daļa mierīgai atpūtai, kur parasti pavadām ilgāku laika periodu, tāpēc izvērtējams tās novietojums dārza kontekstā - ugunskura vietu plānojam funkcionāli ērtā attālumā no mājas, atmosfēriski patīkamā lokācijā, ņemot vērā arī tuvākas un tālākas skatu perspektīvas, ko redzēsim nesteidzīgi vakarējot. Ja ugunskura vietu veidojam apaļu, tad optimāls laukuma diametrs, kurā izvietot lounge tipa zemos atpūtas krēslus un centrālo ugunskura vietas elementu – uguns trauku, būs 5m. Daļa no ugunskura vietas laukuma kontūras var tikt izbūvēta kā stacionārs sols, kas lielākā kompānijā kalpo kā papildus sēdvietas, savukārt ikdienā kā galdiņš priekšmetu novietošanai. Omulīgai sēdēšanai – intimitātes un telpiskuma radīšanai, ugunskura vietu rekomendējam bagātīgi ieskaut augos.

Īpašu nozīmīgumu ugunskura vieta iegūst Saulgriežu laikā, kad tradicionāli sapulcējamies un sagaidām saullēktu, sildoties pie ugunskura. Vai Tev jau ir sagādāts uguns trauks vasaras īsākajai naktij? Ja nē – ieskaties sadaļā Veikals – mūsu piedāvājumā atradīsi elegantus rūsināta metāla uguns traukus bļodas formā.


Stādam sīpolpuķes podos

/rudens/

Neliela meistarklase no mums par sīpolpuķu stādīšanu puķu podos. Video meistarklase apskata stādīšanas praktiskos aspektus. Let it bloom veidotās sīpolpuķu kolekcijas puķu podiem pasūti šeit.

Ziemassvētku dāvanu idejas dārza mīļotājam 

/ziema/

Autentiskas dāvanu idejas ir patiesi dārgumi. Es labi pazīstu savu ģimeni un draugus, bet tomēr zināmā mērā pārsteiguma radīšana ir izaicinājums, ja runa ir par patiesi aktuālu un personisku dāvanu. Mana īpašā cilvēka hobiji un intereses ir tās, ko apsveru, lai izvēlētos piemērotu dāvanu. Esmu pārliecināts, ka lielākā daļa no jums, kas šo lasa, kaut kādā veidā savā sirdī ir atraduši vietu dārzam vai dārza dizainam. Šeit ir dažas idejas Ziemassvētku dāvanai dārza mīļotājam:

Laba grāmata par dārzu, augiem vai dārza dizainu angļu valodā. Mūsu šī brīža aktuālākās grāmatas tālāk redzamajās fotogrāfijās. Kā arī iedvesmai laba grāmata par stādījumiem puķu podos - container gardening. Mani ieteikumi tālāk redzamajos fotoattēlos. Šīs grāmatas lieliski sader komplektā ar Let it bloom dāvanu karti /veikals/.

Uzdāvini savam īpašajam cilvēkam trīs stundas brīva laika, lai skatītos Monty Don un TV šovu the Gardeners' World. Parūpējieties par bērniem, māju vai citiem pienākumiem, nosēdini draugu ērtā dīvānā, ieslēdz youtube pirmo šova sezonu un ļauj draugam ceļot dārza pasaulē. Brīdinājums - izraisa atkarību! Iedarbojas vienlīdz efektīvi kā uz vīriešiem, tā arī uz sievietēm.

Metāla uguns bļoda tiem, kam patīk būt kopā, patīk skatīties uguns liesmu dejā, būt dabā ziemā vai pagatavot māršmelovus. Daudz jauku versiju vietnē Amazon, vairāk budžeta versija vietnē Etsy! Meklē ‘fire bowl’ vai līdzīgi.

Pāris skaistas vīna glāzes. Jautāsi - kāpēc glāzes? Dārzs, pirkmārt, ir radīts baudīšanai, vislabāk to darīt ar glāzi vīna!

Izsmalcinātu gumijas zābaku pāris, lai jūsu draugs būtu patiesi instagramīgs dārznieks. Meklē Amazon, bet ja vēlies smalkāku variantu - Hunter šķiet laba izvēle.

Ceru, ka šis Tev noderēja! Ienāc vēl!

Sīpolpuķes dobēs

/rudens - darbi, pavasaris - ziedēšana/

Pavasaris ir laiks, kad mostas daba, un mēs līdz ar to. Manas pirmās pavasara asociācijas ir ar sauli, izteikti skaļām putnu dziesmām no rītiem, iespēju plikām kājām iziet uz terases, dzerot rīta kafiju. Manuprāt, tieši pavasaris ir spilgtākais laiks dārzā - koši zaļie lapu pumpuri, zāles asni un, protams, košās sīpolpuķes. Pazīstamākās no tām - krokusi, muskares, scillas, hiacintes, narcises, un spožākās no visām - tulpes. Es neesmu košo puķu cienītāja, taču pavasarī es padodos un ļaujos greznām tulpēm visdažādākajos salikumos! Ne tikai ugunīgi oranžajām, bet arī spilgti rozā, parrot stila tulpēm ar spilgtām krāsu pārejām un pat gandrīz melnām. Un kādēļ gan ne - tik gari mēneši ar pelēko, balto un melno aiz muguras.

Sākot savu ceļojumu sīpolpuķu stādījumos, es bieži cietu neveiksmi. Gan izvēlētie sīpoli no lielveikala plaukta neizrādījās tie labākie, gan krāsu kombinācijas un ziedēšanas laiks lika vilties nākamajā pavasarī. Bet lielākā kļūda droši vien bija tā, ka parasti izvēlējos tikai 5 - 10 sīpolus no katras šķirnes. Lai tulpju un citu sīpolpuķu stādījumi izskatītos patiešām stilīgi, iesakām stādījumu veidot vai nu tīkla veidā, kas pārsedz visu dobi (nelielas dobes gadījumā) un blendojās ar citu šķirņu tulpēm, piemēram, tik populārajā krāsu gammā  balts - gaiši violets - tumši violets, vai lielas dobes gadījumā stādīt katru šķirni mazās grupiņās, kur katra grupa sastāv vismaz no 8 - 10 sīpoliem. Jo vairāk sīpolu, jo bagātīgāka dobe izskatīsies. Šādu principu iesakām pielietot arī citu sīpolpuķu stādīšanai dobēs. Mums ļoti patīk arī lielie dekoratīvie sīpoli, kas sāk ziedēt maijā. Šos kārtojam grupās pa 2 - 3 sīpoliem un atstājam tos dobēs iespaidīgajos kātos līdz vasaras vidum.

Un galvenais - ar tulpēm ir kā ar ragavām - ja vēlies veidot skaistu stādījumu, jau pavasarī smelies idejas un piefiksē, kas patīk. Domās veido savu ideālo salikumu, ņemot vērā to, ka tulpes zied dažādos laikos, atkarībā no izvēlētās šķirnes (marta beigas - maijs). Vasarā vēlams savlaicīgi pasūtīt sīpolus; rudenī - tos saņemt un stādīt (to var izdarīt jebkurš - tikai viens noteikums - stādi trīs sīpolu dziļumā!), ziemai atkāpjoties, trīcošu sirdi gaidi skaistumu!

Rudens sezonas sīpolpuķu kolekcijas piedāvājumā mājas lapā

/rudens/

2021.gada rudenī ar prieku piedāvājam trīs veidu sīpolpuķu kolekcijas dārza puķu podiem. Iestādīta rudenī un pierakta ziemošanai kolekcija pavasarī priecēs ar bagātīgu ziedēšanu no marta līdz maijam. Sīpolpuķu kolekcijā iekļauti aptuveni 100 dažādu puķu sīpoli stādīšanai puķu podā. Kolekcijā atradīsiet dažādu šķirņu krokusus, zilsniedzītes, tulpes, narcises un hiacintes un citas sīpolpuķes. Visi sīpoli ir augstākās kvalitātes, ar speciālu piegādi no Holandes, kolekcijas ir Let it bloom izstrādātas un ir autordarbs. Vairāk informācijas par trim kolekcijām meklē šeit

Sīpolpuķes terases un balkona puķu podos

/rudens - darbi, pavasaris - ziedēšana/

Kā pirmais un, manuprāt, arī estētiski visskaistākais podu stādījums ir tieši sīpolpuķu stādījums podos. Ideālā variantā sīpoli ir iegādāti iepriekšējā sezonā un aptuveni oktobrī vai novembrī iestādīti podā. Mēs stādām sīpolus atsevišķos caurumainos plastmasas vai drāšu podos vairākās kārtās. Kad pods sastādīts, to pierokam ziemošanai. Kad sniegs nokūst, un parādās pirmie asni, šo loloto stādījumu ceļ ārā no pierakšanas vietas un ievieto terases podā.

Sīpolpuķu ziedu skaistumu varēsiet baudīt apmēram no marta līdz pat maijam, ja iestādīti daži sīpoli un to šķirnes. Iedziļinoties un ieguldot laiku, ir iespējams izveidot mainīgu stādījumu, kas pārsteigs ik dienas ar jaunu pumpuru, jauna zieda toņa krāsu un pat smaržu. Pirmos krokusiņus nomainīs muskares un hiacintes, tām sekos agras, vidējas un vēlas dažādu šķirņu tulpes un narcises. Iespējams eksperimetnēt arī citām, eksotiskākām sīpolpuķēm. Ja pagājušājā sezonā tas nav izdevies, bet tomēr vēlme pēc tāda poda ir liela, ierobežotā skaitā šajā sezonā tādus piedāvājam arī mēs. Droši rakstiet mums šeit  un sazināmies!

Brīnuma radīšana ir pa spēkam ikvienam! Svarīgākais – sākt eksperimentēt un baudīt!

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.