Dārza dizaina skice un dārza noskaņas piedāvājums

Uzsākot veidot vai pārveidot dārzu, pirmais ieteiktais solis ir iegūt kopējo vīziju un sapratni, kāds tad būs Tavs dārzs, kādi galvenie elementi tajā būs, kur kas dārzā atradīsies. Dārza skices veidošanas process ir klienta un Let it bloom kopdarbs, kas noder arī kā ideju ģenerēšanas process, domu sakārtošanas un pārliecības iegūšanas veids par to, kas īsti man ir vajadzīgs, ko es vēlos un kādas ir pareizās prioritātes Tavā gadījumā.

Dārza dizaina skices tapšanas procesa sākumā mēs iepazīsimies ar Tevi un Tavu ģimeni, vadīsim Tevi caur procesu, lai definētu, kāds būs TAVS un TAVAS ģimenes dārzs. Šeit ietilps gan tehniski jautājumi par zemes gabala īpatnībām un izaicinājumiem, gan pavisam personīgi jautājumi par ģimenes locekļu hobijiem un interesēm. Tad mēs kopā pabūsim pie Tevis dārzā (vai mājā), izstaigāsim to, papļāpāsim, nesteidzīgi uzklausīsim, priecāsimies kopā iedzert tēju un apēst kādu kūciņu. Mēģināsim sajust vietu, tās auru, saprast praktiskos izaicinājumus, saprast Tevi un Tavas ģimenes vajadzības un vēlmes.

Pēc tam mēs radīsim dārza dizaina skici. Un veidosim dārza noskaņas ieteikumu moodboard veidā galvenajām dārza daļām. Mēs piedāvāsim, kur veidot atpūtas zonas un to galvenos elementus dažādos stilos, vietu un formu puķu dobēm, galvenos noskaņas augus puķu dobēs, ieteiksim segumus celiņiem un citas idejas. Ieteiksim skaistus, lielus augus, ko izmantot apstādījumos, lai iegūtu nobrieduša dārza sajūtu. Skicē iekļausim arī ieteiktos container gardening elementus terases iekārtošanai un ieejas akcentēšanai, ja Tavam dārzam tas būs aktuāli un piemēroti.

Kad skice un noskaņas piedāvājums būs radīti, mēs tiksimies un prezentēsim tos Tev un Tavai ģimenei. Pēc skices stadijas beigām mēs piedāvājam turpināt procesu ar idejas realizāciju - kopā ķerties pie puķu dobju izveides ar Let it bloom palīdzību (skati tālākos pakalpojumus).

Dārza skices cena ir atkarīga no teritorijas izmēra (lieluma), dārza atrašanās vietas un Tavām vēlmēm attiecībā uz nepieciešamo elementu sarežģītību. Dārza dizaina skices cena dārzam Pierīgā ar zemes gabala kopējo platību līdz 2000 kvadrātmetriem ir aptuveni 1500 EUR plus PVN. Skice iekļauj vienu piedāvājuma variantu dārza plānojumam ar dažādiem dārza noskaņas piedāvājumiem moodboard veidā. Skice neiekļauj tehnisko rasējumus un vizualizācijas, tā nav dārza projekta tehniskā dokumentācija. Uzzini vairāk, pastāsti par savām vēlmēm un piesaki pakalpojumu rakstot uz [email protected] vai izmantojot formu šeit.

Pirms pavisam neilga laika tapa dārza dizaina skice Jura un Lauras brīvdienu mājas piejūras dārzam, foto mirkļi iedvesmai:

Akcenta augi Tavam dārzam

Izstrādājot dārza dizaina skici vai plānojot ziemciešu kolekcijas klientu puķu dobēm, papildus piedāvājam un piegādājam arī liela izmēra akcenta augus (dižstādus). Akcenta augi ne tikai vizuāli papildina savvaļas stādījumus un dobēs ienes vertikālu dinamiku, bet arī veido telpiskumu dārzā, rada intimitātes sajūtu atpūtas vietām, bagātina vai piesedz mazāk vēlamas skatu perspektīvas teritorijā. Augu izmērs ir galvenais aspekts, kas veido nobrieduša dārza sajūtu, tādēļ tos īpaši iesakām pavisam jaunos dārzos prioritāti svarīgās vietās, kurās uzturaties visbiežāk.

Mēs piedāvājam skaistas formas krūmus vai maza izmēra daudzstumbru kokus – Lamarka korintes, magnolijas, rododendrus, hortenzijas, kalnu priedes, dekoratīvās ābeles, ziedu ķirši (sakuras), irbenes, segliņus un citus. Tava dārza vai puķu dobju veidošanas procesā piemeklēsim izteiksmīgus kokaugus tieši Tavam dārzam - izsauļotai vai ēnainai vietai, pilsētas, lauku, meža vai ūdensmalas ainavai. Pēc augu izvēles klātienē mūsu augu bāzē mēs instruēsim Tevi kā pareizi sagatavot stādvietu, kā augus iestādīt un kā par tiem rūpēties līdz tie būs ieaugušies. Konteinerā (podā) audzētie stādi var tikt stādīti visas sezonas ietvaros, bet lielie augi, kam sakņu sistēma veidota stiepļu pinuma kamolā – pavasarī vai rudenī.

Akcenta augi apskatāmi tikai iepriekš norunātā tikšanās laikā stādu bāzē - audzētavā Skārduciemā (pie Piņķiem), ko organizējam īsi pēc augu piegādes no lielākajām Eiropas stādu audzētavām. Akcenta augu iegāde galvenokārt ir kā daļa no kopējā sadarbības procesa ar Let it bloom (skat visa sadarbības procesa aprakstu šeit), bet nereti to piedāvājam arī plašākam klientu lokam. Visbiežāk tikšanos un lielo augu izvēli mūsu stādu audzētavā organizējam pavasarī un vēlā rudenī. Seko informācijai veikala sadaļā un sociālajos tīklos. Uzzini vairāk, pastāsti par savām vēlmēm un piesaki pakalpojumu rakstot uz [email protected] vai izmantojot formu šeit.

Ziemciešu kolekcijas puķu dobēm un atbalsts stādījumu izveidē - veidojam puķu dobes kopā!

Dārzs paliek par dārzu, kad tajā zied puķes un zaļo augi. Daudz un bagātīgi. Mums patīk apjoms, mums patīk savvaļas sajūta, mums patīk naturalistic planting stils. Mums patīk bagātīgi un blīvi ziemciešu stādījumi. Un mēs mākam tādus veidot. Mēs labprāt dalīsimies ar Tevi šajās zināšanās. Mēs palīdzēsim Tev izlemt, kur veidot stādījumus (puķu dobes), palīdzēsim to izprast dabā, Tavā dārzā. Mēs palīdzēsim Tev saprast augsnes prasības un kā novadīt procesu ar Tavu dārza palīgu (būvnieku), lai puķu dobes izveidotu pareizi. Tev jārēķinās ar nopietniem zemes darbiem, tādēļ vajadzēs stipru palīgu vai palīgus šiem darbiem. Kad dobes būs sagatavotas, mēs organizēsim un piegādāsim Tev ziemciešu augu kolekciju stādīšanai. Gatavojies tam, ka augu būs daudz un iespējams kādu laiku tie gaidīs savu stādīšanas brīdi. Esi gatava par tiem rūpēties kā par savējiem. Un tad būs diena, kad mēs brauksim un kopā ar Tevi izvietosim augus puķu dobēs, tā būs intensīva darba diena Tev un mums. Mēs parādīsim, kā pareizi augus stādīt un kā par tiem rūpēties. Tālākajās pāris dienās Tavā ziņā būs augu sastādīšana dobēs. Šim solim vari meklēt palīgus, tomēr pēc mūsu pieredzes, tieši šis ir tas brīdis, kad rodas saikne ar dārzu. Tas ir mirklis, kad dārzs top par TAVU DĀRZU.

Mēs piedāvājam augu kolekcijas saules, pusēnas un ēnainām vietām dārzā. Augu kolekciju sastāvā ir pārbaudītas ziemciešu šķirnes. Šīs kolekcijas izstrādātas balstoties uz mūsu pieredzi un izpratni par augiem. Katra no kolekcijām tiek pielāgota klienta vēlmēm (toņi, ziedu forma) un konkrētā brīža augu pieejamībai. Ir svarīgi saprast, ka ar sākotnēji sastādītu kolekciju un ‘gatavu puķu dobi’ ceļš nebeidzās. Stādījums estētiski skaists būs jau pēc pāris mēnešiem un fantastisks, pilnbriedā - nākamajā sezonā. Ziemciešu dobes neprasīs intensīvu un regulāru ravēšanas vai čubināšanas darbu (jo augi stādīti blīvi). Tomēr arī tās būs jāpieskata un jāuztur, jāaizvieto augi, kas nejutīsies labi vai jāierobežo augi, kas jutīsies pārāk labi Tava dārza specifiskajos apstākļos. 

Šī pakalpojuma ietvaros mēs atbalstīsim ar padomu un tehniskajiem materiāliem, kas nepieciešams, lai Tu realizētu savu sapni par savvaļas stādījumiem un puķu dobēm Tavā dārzā. Bet tikai tiktāl, lai Tu joprojām to būtu izdarījusi pati. Lūdzu skati mūsu klientes Anetes pieredzes stāstu šeit.

Pakalpojuma cena ir atkarīga no stādījumu/puķu dobju platības, kas visbiežāk mūsu projektos sākas no 50 kvadrātmetriem (mazākās stādījuma platībās šis stādījumu stils var nebūt piemērots), un vidēji ir aptuveni 100 kvadrātmetri. Pakalpojuma ietvaros, pēc klienta vēlmēm, mēs iesakām un piegādājam arī lielus akcenta augus. Uzzini vairāk, pastāsti par savām vēlmēm, noskaidro pakalpojuma cenu un piesaki to rakstot uz [email protected] vai izmantojot formu šeit. 

Pakalpojumā iekļauts

 • palīdzība dobes formas izveidošanai dabā
 • pamācība atbilstošas auglīgās augsnes slāņa izveidošanā
 • pamācība dobju apmalīšu izveidošanā
 • augu atlase atbilstoši dārza situācijai un klienta vēlmēm
 • augu pasūtīšana stādu audzētavās Latvijā un ārzemēs
 • augu piegāde
 • augu izvietošana dabā
 • pamācība augu stādīšanā
 • sākotnējā pamācība par augu kopšanu
 • pamācība par puķu dobju uzturēšanu

Pakalpojumā nav iekļauts

 • puķu dobju fiziska izveide, auglīgā augsne, zemes darbi
 • augu stādīšana un puķu dobju uzturēšana

Mūsu veidoto ziemciešu kolekciju piemērus skati zemāk.

Sīpolpuķu kolekcijas puķu dobēm un atbalsts stādījumu izveidē

Mēs vienmēr ļoti gaidām pavasari, brīdi kad pēc pelēcīgās un aukstās ziemas, daba ar jaunu spēku sāks zaļot. Pavasaris ir sezona, kurā ar vislielāko krāšņumu sevi parāda sīpolpuķes, laikā kad ziemcietes puķu dobēs tikai mostas, sīpolpuķes pārliecinoši izzied košās krāsās. Šo agro pavasara prieku – sīpolpuķu kolekciju puķu dobēm, piedāvājam arī Tev!

Mūsu radītā sīpolpuķu kolekcija ar bagātīgu ziedēšanu priecēs no marta beigām līdz pat jūlijam, vieniem ziediem nomainot nākamos. Kolekcija dobēm ietver dažādu šķirņu krokusus, tulpes, lielos un mazos dekoratīvos sīpolus un citas sīpolpuķes pēc mūsu un klientu ieskatiem un vēlmēm. Ikviens no šiem sīpoliņiem kolekcijā ir rūpīgi izvēlēts, ņemot vērā tā ziedēšanas laiku, zieda formu un krāsu. Sīpoliņi ceļo pie mums no Holandes, tie ir augstas kvalitātes un ar lielāko pieejamo izmēru, lai ziedētu pārliecinoši. Sīpolpuķu ilgmūžība atkarīga no augšanas apstākļiem un šķirnes. Pēc mūsu pieredzes krokusi un dekoratīvie sīpoli ir ilgmūžīgi, savukārt tulpes labi augs 2 - 3 sezonas vai ilgāk. Sīpolus mēs ārā nerokam un nepārstādām (to gan var darīt, ja ir vēlme), līdz ar to dobes ir salīdzinoši viegli kopjamas.

Kolekcijas kopējā toņu gamma tiek pielāgota klienta vēlmēm, pirms tam pārrunājot apkārtējās vides aspektus. Mēs ieteiksim kādi toņi labāk eksponēsies Tavā dārzā, ņemot vērā dobes novietojumu teritorijā, mājas fasādes krāsu, stilistiku un blakus esošo, pavasarī ziedošo krūmu sortimentu.

Sīpolpuķu pastādījums ideāli papildinās gan esošas, gan jauni veidojamas ziemciešu un graudzāļu dobes, kā arī mūžzaļo augu (skujeņu) dobes. Sīpolpuķu kolekcijas pasūtīšanas laiks pie mums ir līdz jūnija beigām. Savukārt sīpolpuķu stādīšanas notiek vēlā rudenī, tādēļ kolekciju atkarībā no laika apstākļiem Tev nogādāsim oktobra beigās – novembra sākumā. Tikšanās laikā izvietosim sīpolpuķes tavās puķu dobēs naturalistic planting manierē, ierādīsim kā pareizi un cik dziļi dažādie sīpoliņi stādāmi. Tālākajās pāris dienās Tavā ziņā būs augu sastādīšana.

Nereti šis pakalpojums ir kā nākamais solis pēc dārza dizaina skices izstrādes un/vai ziemciešu kolekcijas pakalpojuma augstāk, kura ietvaros veidojam dobes, ko tad rudenī bagātīgi papildinām ar sīpolpuķēm. Pakalpojuma cena ir atkarīga no stādījumu/puķu dobju platības, kas visbiežāk mūsu projektos sākas no 40 kvadrātmetriem (mazākās stādījuma platībās šis stādījumu stils var nebūt piemērots), un vidēji ir aptuveni 100 kvadrātmetri. Uzzini vairāk, pastāsti par savām vēlmēm, noskaidro pakalpojuma cenu un piesaki to rakstot uz [email protected] vai izmantojot formu šeit.

Pakalpojumā iekļauts

 • sīpolpuķu atlase atbilstoši dārza situācijai un klienta vēlmēm
 • sīpolpuķu pasūtīšana stādu audzētavās ārzemēs
 • sīpolpuķu piegāde
 • sīpolpuķu izvietošana dabā
 • pamācība sīpolpuķu stādīšanā
 • sākotnējā pamācība par sīpolpuķu kopšanu

Pakalpojumā nav iekļauts

 • puķu dobju fiziska izveide, auglīgā augsne, zemes darbi
 • sīpolpuķu stādīšana un puķu dobju uzturēšana

Mūsu veidoto sīpolpuķu kolekciju piemērus skati zemāk.

Dizaina skice terases vai balkonu ārtelpas labiekārtošanai, sezonāli mainīgu ieteikto augu saraksts un kopšanas pamācība

Veidojot skaistu un pievilcīgu ārtelpu uz terases vai balkona, mēs paplašinām savu dzīves telpu. Skaista un estētiska vide uz terases dod iespēju baudīt laiku ārtelpā, būt tuvāk dabai, veidot citu, pilnvērtīgāku dzīves ritmu un ieradumus. Mēs ar prieku palīdzēsim Tev sakārtot domas un saprast, kā tādu veidot, kā iekārtot Tavu terasi vai balkonus. Mēs ar prieku palīdzēsim Tev to darīt veiksmīgi, piedāvājot no mūsu puses ieteikto augu sarakstus sezonāli mainīgiem stādījumiem terases puķu podos un kastēs, kā arī dosim instrukciju, kā augus stādīt un kā par tiem rūpēties. 

Pakalpojumā iekļauts:

 • horizontāla terases vai balkona skice ar ieteiktajām terases izmantošanas zonām, puķu podu izvietojumu, citu terases elementu pielietojumu
 • atkarībā no klienta vēlmēm un vajadzībām - ieteiktie augu saraksti, piemēram, sīpolpuķu kompozīcijas augu saraksts stādīšanai puķu podos (stādāms grozos iepriekšējā rudenī un pierokams ziemošanai, pavasarī pārceļams uz terases puķu podiem); vasaras puķu saraksts stādīšanai puķu podos - savvaļas (wild) sajūtu stilā vai romantiski ziedošā sajūtu stilā; rudens sezonas augu saraksts stādīšanai puķu podos; ziemas sezonas augu saraksts un ieteikto dekorāciju saraksts, ja nepieciešams - arī lielo augu saraksts (kokveida, krūmveida augi, tūjas) stādīšanai puķu podos
 • augu stādīšanas un kopšanas instrukcija
 • instrukcija, kā rūpēties par puķu podu ilglaicību
 • klienta terasei vai balkonam piemērotu puķu podu atlase no let it bloom piedāvājuma un to kompozīcijas ieteikums
 • puķu podu cenas piedāvājums no let it bloom

Dizaina skices cena ir atkarīga no terases vai balkonu lieluma un funkcionālo zonu daudzuma, kā arī Tavām vēlmēm attiecībā uz nepieciešamo elementu sarežģītību. Vidēji terases (ar laukumu līdz 50 kvadrātmetriem) ārtelpas labiekārtošanas dizaina skices cena kopā ar ieteiktajiem augu sarakstiem un kopšanas instrukciju ir 490 EUR. Atsevišķos gadījumos izskatām arī rooftop garden dizaina skiču veidošanu un piedalāmies to realizācijā. Uzzini vairāk, pastāsti par savām vēlmēm un piesaki pakalpojumu rakstot uz [email protected] vai izmantojot formu šeit.

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.