Sadarbības process dārza veidošanā 

Pēc tam, kad saņemsim Tavu pieprasījumu par sadarbības interesi kontaktu formā vai sociālajos tīklos (Instagram ziņas veidā), mēs sazināsimies ar Tevi tuvāko dienu laikā. Tava dārza radīšanas procesā mēs labprāt dalīsimies ar zināšanām, atbildēsim uz jautājumiem, sniegsim praktiskus padomus ieceres realizēšanai – iedrošināsim darboties pašam, lai sapņu dārza realizācija ir skaists un baudpilns process, kas rezultējas gandarījumā par rezultātu un skaistā un ilgā mīlestībā pret dārzu. Mēs labprāt priekšroku dodam projektiem, kur klienti gatavi straujiem soļiem kopā ar mums realizēt ieceres tuvākā gada laikā. Visiem mūsu pakalpojumiem nodrošinām klātesamību un informatīvu atbalstu. Iepazīsties ar sadarbības procesu no pirmās tikšanās līdz projekta realizācijai - parasti mūsu klienti iedalās divās grupās:

'sākam ar mana dārza lielo plānu!'

Ja šobrīd nav skaidrības par to, kā varētu izskatīties Tavs dārzs un zemes gabals pārsniedz 1200 kvadrātmetru teritoriju, mēs iesakam sākt ar dārza dizaina skici kā pirmo soli dārza izveides un mūsu sadarbības procesā. 

 • Piesakoties dārza dizaina skices izstrādei, Tev lūgsim nosūtīt mums īsu, teritoriju aptverošu video un zemes gabala, mājas raksturīgākās fotogrāfijas. Video droši komentē savas ieceres, piemēram, norādi šobrīd apsvērtās dobju vietas, izcel akcentējamos vai slēpjamos skatus, komentē problēmjautājumus.
 • Dārza dizaina skices izstrādei un mums būs nepieciešams aktuāls mērnieku izstrādāts teritorijas inženiertopogrāfiskais plāns (topogrāfija) digitālā formātā (.dwg fails), kur attēlotas esošās ēkas un būves, ceļi un laukumi, terases, inženierkomunikāciju trases, koku vietas. Tāpat plānojot dārzu, būtiski ir saprast ēkas un ārtelpas mijiedarbību, tādēļ lūgsim iesūtīt arī dzīvojamās mājas telpu plānojumu. Šos materiālus sagaidām pirms tikšanās klātienē, lai pēcāk, viesojoties pie Tevis dārzā, tajos varētu veikt piezīmes un analizēt faktisko situāciju dabā.
 • Pirms norunātās tikšanās lūgsim Tev aizpildīt arī mūsu izstrādātu aptaujas anketu, lai palīdzētu Tev formulēt savas vēlmes un iespējas veidojot dārzu. Anketā ietilps gan tehniski jautājumi par zemes gabala īpatnībām un izaicinājumiem, vēlamajiem un esošajiem labiekārtojuma elementiem, gan personīgi jautājumi par ģimenes locekļu ieradumiem un laika pavadīšanu ārtelpā. Ja Tev ir pārliecība par vēlamo dārza stilistiku – ieskatam lūgsim Tev atlasīt dažas bildes, lai pēcāk kopīgi varētu tās pārskatīt.
 • Pirmajā tikšanās reizē mēs iepazīsimies ar Tevi un Tavu ģimeni, kopā pabūsim pie Tevis dārzā, izstaigāsim to, nesteidzīgi uzklausīsim Tavu ieceri un redzējumu, mēģināsim sajust vietu, tās auru, saprast Tevi un Tavas ģimenes vajadzības un iespējas. Šai tikšanās reizei paredzamas 2 stundas Tava laika.
 • Dārza dizaina skices veidošanas process ir klienta un Let it bloom kopdarbs, kurā tiek izstrādāta kopējā vīzija par teritorijas funkcionālo plānojumu un izmantošanu ilgtermiņā, ģenerētas idejas, sakārtotas domas un iegūta pārliecība par to, kas īsti Tavā dārzā ir vajadzīgs. Ērtākai komunikācijai izveidosim kopīgu saraksti Whatsapp lietotnē, kur mēs, Let it bloom komanda, un Tu dārza veidošanas procesā sazināsimies - apmainīsimies ar informāciju un pārrunāsim interesējošus jautājumus.
 • Dizaina skice ir mūsu maksimālais redzējums par iespējām Tavā dārzā - mēs radīsim teritorijas plānojumu un dārza noskaņas ieteikumu moodboard veidā. Atbilstoši Tavām vēlmēm, skicē paredzēsim dažādas dārza telpas - vakarēšanai pie dzīvās uguns, bērnu un pieaugušo fiziskajām aktivitātēm, mierīgai atpūtai, mākslas objektu eksponēšanai, ģimenes un draugu kopā būšanai, svētku svinēšanai, kultūraugu vai griezto ziedu audzēšanai, laiskai zvilnēšanai, saimnieciskām vajadzībām un citas. Ieteiksim labiekārtojuma elementus dažādos stilos, segumu materiālus, vietu un formu puķu dobēm, apstādījumu stilistiku un galvenos noskaņas augus puķu dobēs un citas tieši Tavam dārzam atbilstošas idejas. Piedāvāsim skaistus, lielus kokaugus, ko izmantot apstādījumos, lai iegūtu nobrieduša dārza sajūtu, akcentētu vai piesegtu skatu perspektīvas, kā arī ieplānosim container gardening elementus terases iekārtošanai vai mājas ieejas akcentēšanai. Vidēji dārza dizaina skice top mēneša līdz divu laikā.
 • Kad skice un noskaņas piedāvājums būs radīti, mēs tiksimies un prezentēsim tos Tev un Tavai ģimenei. Šī saruna vidēji aizņems 2 stundas, tās noslēgumā pārrunāsim prioritātes, mūsu redzējumu pakāpeniskai dārza iekārtošanai, kā arī izstaigāsim Tavu dārzu vēlreiz, iztēlojoties tā pārvērtības dabā, norādot dizaina skicē ietverto labiekārtojuma elementu un apstādījumu dobju atrašanās vietas. Vairāk par dārza dizaina skici lasi šeit. Piesaki savu dārza dizaina skici šeit.

'ķeramies pie puķu dobēm!'

Ja Tavs dārzs ir neliels (teritorija nepārsniedz 1200 kvadrātmetru) un Tu skaidri zini, kur vēlies puķu dobes mums tik tuvajā naturalistic planting stilā, droši sazinies ar mums - visdrīzāk Tev piemērotākais pakalpojums ir Ziemciešu kolekcija puķu dobēm, kas papildināta ar Sīpolpuķu kolekciju puķu dobēm un akcenta augiem dārzam. Vairāk par šiem pakalpojumiem lasi šeit. Šie pakalpojumi ir arī tālākie soļi klientiem, kam mūsu dārza dizaina skices jau izstrādātas:

 • mēs piedāvājam uzsākt (vai turpināt) sadarbības procesu - kopā ķerties pie puķu dobju izveides un akcenta augu izvēles ar Let it bloom palīdzību. Kā pirmais solis šeit būs puķu dobju kontūru atzīmēšana Tavā dārzā, akcenta augu stādījuma vietas izvēle, dobju platības aprēķins un cenas piedāvājuma nosūtīšana. Mēs atbalstīsim ar padomu un tehniskajiem materiāliem, kas nepieciešami, lai Tu realizētu savu sapni par savvaļas stādījumiem un puķu dobēm Tavā dārzā.
 • Ja Tev būs vēlēšanās, pavasarī vai vēlā rudenī aicināsim Tevi uz stādu audzētavu Skārduciemā (pie Piņķiem), lai kopā ar Let it bloom ainavu arhitekti atlasītu un iegādātos Tavam dārzam ieteiktos akcenta augus - skaistas formas krūmus vai maza izmēra daudzstumbru kokus.
 • Mēs palīdzēsim Tev saprast augsnes prasības un instruēsim kā novadīt procesu ar Tavu dārza palīgu (būvnieku), lai akcenta augu stādbedres, puķu dobes un to nodalošās apmales izveidotu pareizi. Lai stādījumi labi jutos ilgtermiņā, tiem nepieciešamas kārtīgi sagatavotas dobes – ziemcietēm ieteiktais auglīgās augsnes slānis ir 40cm, tādēļ Tev jārēķinās ar nopietniem zemes darbiem, kam nepieciešami stipri palīgi.
 • Kad dobes būs sagatavotas, mēs organizēsim un piegādāsim Tavām vēlmēm, dārza stilistikai un augšanas apstākļiem pielāgotu ziemciešu kolekciju stādīšanai. Augu būs daudz un iespējams tie ieradīsies pie Tevis ar vairākām piegādes reizēm atšķirīgās piegādes dienās, tādēļ esi gatava par augiem rūpēties līdz brīdim, kad mēs brauksim un kopā ar Tevi izvietosim augus puķu dobēs. Mēs parādīsim, kā pareizi augus stādīt un izstāstīsim kā par tiem rūpēties. Tālākajās pāris dienās Tavā ziņā būs augu sastādīšana. Šim solim vari meklēt palīgus, tomēr pēc mūsu pieredzes, klienti šo darbu labprāt dara paši.
 • Līdz jūnijam mūsu klienti izlemj par jaunizveidoto dobju papildināšanu ar sīpolpuķēm. Ja tāda būs arī Tava vēlme, tiksimies atkārtoti vēlā rudenī, kad Tavām puķu dobēm piegādāsim sīpolpuķu kolekciju, ietverot dažādu šķirņu krokusus, tulpes, lielos un mazos dekoratīvos sīpolus un citas sīpolpuķes Tev tīkamā toņu gammā. Mēs dažādos sīpoliņus izvietosim puķu dobēs un paradīsim kā un cik dziļi tos pareizi stādīt. Tālākajās pāris dienās atkal Tavā vai Tavu palīgu ziņā būs augu sastādīšana.
 • Darbu noslēgumā mēs kopīgi priecāsimies par paveikto! Mēs labprāt viesosimies pie Tevis dārzā nākamajā sezonā, kur pārrunāsim Tavus jautājumus, ciemosimies un iemūžināsim Tavu jauno dārzu fotoatmiņās. Skat mūsu paveikto Portfolio sadaļā šeit
 • Katrs mūsu klients nav tikai mūsu klients, tās ir attiecības, kas ilgst vēl ilgi pēc dārza tapšanas. Mums no sirds rūp tas, lai Tev izdodās, lai esi gandarīts ar rezultātu, lai iepazīsti Viņu - Sava Dārza Mīlestību.