Anetes dārzs vēlā pavasarī

Gandrīz gadu pēc dārza tapšanas, 2022.gada 1.jūnijā viesojāmies Anetes dārzā. Mums izdevās noķert tulpju ziedēšanas sezonu 'aiz astes'. Tā bija viena ļoti priecīga pēcpusdiena mums. Bet Anetei un viņas ģimenei - ikdiena skaistā vidē no aprīļa sākumam līdz pat jūnijam. Sīpolpuķu mirkļi fotogrāfijās. Foto pārpublicēšana vai izmantošana bez saskaņošanas ar let it bloom nav atļauta.

Anetes dārzs augustā

Skaista augusta pēcpusdiena Anetes dārzā, gadu pēc puķu dobju izveidošanas. Bagātīgi ziedošas ziemciešu dobes roz-violetajos toņos pēcpusdienas saulē - labākais mirklis kafijai uz terases un kādam fotomirklim. Ieejot Anetes dārzā pēc ilgākas prombūtnes, mūsu gandarījums par paveikto bija vārdiem neaprakstāms. Anetes dārza tapšanas stāstu lasi ierakstā zemāk. Foto pārpublicēšana vai izmantošana bez saskaņošanas ar let it bloom nav atļauta.

Anetes dārza pirmā vasara

Iepazīstieties - šī ir Anete un viņas ģimene. Anete jau sen sapņoja par sava dārza izveidi; viņas bērnība pagāja darbojoties mammas un omītes dārzā Rūjienā. Anetes vīrs ir uzņēmējs un liela uzņēmuma vadītājs; Anetei ir trīs forši bērni - divi aktīvi un sportiski puikas un tikpat aktīva meitiņa. Viņi nesen iegādājās skaistu privātmāju Valmierā un vēlējās sākt veidot savu dārzu, savu ārtelpu skaistākai un pilnvērtīgākai dzīvei. Un tā, mums kopā 2021.gada vasarā bija skaists projekts, kura ietvaros tapa savvaļas noskaņu dārzs pilsētā. Fotogrāfe Ieva Andersone viesojās Anetes dārzā 2021.gada augustā, pusotru mēnesi pēc augu sastādīšanas. Foto pārpublicēšana vai izmantošana bez saskaņošanas ar let it bloom nav atļauta.

Anetes dārza veidošana

Anetes ģimene skaidri zināja, ka vēlas veidot dārzu un iespējami daudz darīt paši, piesaistot palīdzību tikai smagākajos dārza darbos - puķu dobju sagatavošanā un lielo kokaugu stādīšanā. Viņiem mazliet pietrūka zināšanu un drosmes apstādījumus veidot pašiem; un tā, 2021.gada vasarā ar let it bloom palīdzību, dārzs tapa dažu mēnešu laikā. let it bloom šajā projektā palīdzēja ar dārza dizaina vadlīnijām, uzraudzīja un deva padomus puķu dobju izveidē, nosprauda un pārbaudīja to kontūras dabā, veidoja puķu dobju lakstaugu un sīpolpuķu kompozīciju, piegādāja un izkārtoja augus dobēs, sniedza padomu ziemciešu, kokaugu, sīpolpuķu stādīšanā un kopšanā. let it bloom komanda palīdzēja iekārtot arī terasi, ieteica un piegādāja puķu podus, augus puķu podiem un akcenta kokaugus dārzam (magnolijas, lielus rododendrus un citus augus).

let it bloom ar prieku un aktīvi līdzdarbojās projekta realizācijā un vadībā, tomēr lielāko daļu dārza darbu Anete un viņas ģimene padarīja paši - uzraudzīja dārza būvnieka darbu puķu dobes formas un augsnes sagatavošanā. Ģimene kopā ar dārznieku stādīja lielos augus, paši stādīja simtiem ziemciešu un vēl vairāk sīpolpuķu. Anetes ģimene rūpējās par augiem, laistīja tos un ravēja puķu dobes. Vēlāk rudenī - saimniece kopā ar mammu sastādīja sīpolpuķes pēc let it bloom ieteiktā izvietojuma dobēs. Kopumā, Anete izveidoja plašus ziemciešu un akcentaugu stādījumus aptuveni 100 kvadrātmetru platībā (puķu dobju laukums), izveidoja puķu pļavu, uzstādīja zāliena pļaušanas robotu un iekārtoja mājīgu terases zonu. Anetes un viņas ģimenes laika ieguldījums vienas sezonas ietvaros šī dārza veidošanā bija aptuveni 5 pilnas dienas diviem cilvēkiem, bet kopšanā un uzturēšanā - 3 dienas vienam cilvēkam. Papildus tam, karstās vasaras dēļ dobes bija regulāri jālaista, bet laistīšana kļuva par patīkamu ģimenes vakara rituālu, ko pieskaitām dārza baudīšanas laikam, ne rūpēm par to. Foto pārpublicēšana vai izmantošana bez saskaņošanas ar let it bloom nav atļauta.

Velgas dārzs un tā tapšanas stāsts

Bija agrs 2022.gada pavasaris un saņēmām ziņu no Velgas. Viņas e-pastam bija pievienotas arī bildes - ar skaistu, smaidošu sievieti viņas dārzā, pie nelielas oranžērijas. Velga vēlējās veidot sava jaunā dārza sākumu. 2022.gada aprīlī mēs tikāmies - sniegs vēl nebija nokusis, jo Velgas un Ginta arhitektoniskā māja atrodas meža ielokā, kur pavasaris kavējās, lai iepazītos ar Velgas ģimeni, dārza iecerēm un vēlmēm. Jau maijā mēs devāmies ciemos prezentēt mūsu veidoto dārza dizaina skici dārzam meža ielokā. Šis projekts mums ļoti patika, jo mežs, kas aptver iespaidīgo zemes gabalu, kā arī māja un kopējā sajūta viegli veidoja mūsu sajūtu par to, kāds būs šis dārzs mūsu skatījumā.

Jau maijā Velga un Gints ļoti apņēmīgi devās uz mūsu lielo dižstādu bāzi, lai izvēlētos lielu akcenta augu stādus savam dārzam. Gints pats raka bedres un paši kokus pavisam drīz arī sastādīja. Maijā Velga un Gints izvēlējās arī skaistākos puķu podus un tos sastādīja ar skaistiem vasaras augiem un hortenzijām, viņu izvēle sērija Terra Bruna. Jūnijā sākās zemes darbi, veidojot dobes, dzīvžoga stādīšana, esošā dārza pārveide. Jūlija sākumā mēs piegādājām simtiem ziemciešu un izvietojām tās dobēs. Velga pavisam raiti, pāris dienu laikā dobes sastādīja. Rudens pusē mēs atvedām vairākas kastes ar sīpolpuķēm, lai papildinātu ziemciešu stādījumus - par spīti lietum arī ar to stādīšanu Velga tika galā pāris dienu laikā. Tik lielu darba apjomu savām rokām vienas sezonas laikā mūsu pieredzē klienti vēl nebija veikuši. Un tas viss ar diviem maziem bērniņiem un pilna laika darbu. Dziļa cieņa no mūsu puses par apņēmību un neatlaidību!

Un te nu tās ir - dažas bildes no procesa un ‘AFTER’ sajūtas tikai pusotru mēnesi pēc ziemciešu stādīšanas fotogrāfes Ievas Andersones acīm! Mums prieks par smaidiem sejā un mīļajām atsauksmēm un regulārajiem foto mirkļiem. Paldies par šo iespēju Velgai un Gintam! Foto pārpublicēšana vai izmantošana bez saskaņošanas ar let it bloom nav atļauta.

Baibas un Anša dārzs rudenī

Šarmantu rudens noskaņu mūsu dārzā iekrāso bronzas oranžās korintes, sarkanie segliņi un raibās kļavu lapas zālienā. Dobēs šajā laikā izceļas mani mīļākie vēlie ziedētāji – apjomīgās krastkaņepes, gaisīgās ziemasteres, romantisko ziedlapiņu anemones un gaišo vālīšu sudrabsveces. Mēs neesam kailas ziemas cienītāji, tādēļ dobēs pirms sala apgriežam tikai dažus augus, kas pēc pirmajām salnām zaudējuši savu dekorativitāti vai nogūlušies pie zemes, savukārt pārējos – graudzāles, stingra auguma un simpātisku noziedējušo ziedkopu ziemcietes, labprāt dobēs atstājam, lai sērsnai ir, kur rotāties. Foto pārpublicēšana vai izmantošana bez saskaņošanas ar let it bloom nav atļauta.  

Baibas un Anša dārzs

Šis ir mūsu dārzs 2021.gada jūnijā, Līgo dienas agrā rītā, kad saule lecot spēlējas rasas pilienos. Nesteidzīgas brokastis dārzā. Pēc tām mēs kā parasti sapņojam, domājam un plānojam dārza tālākos darbus un attīstību. Jo dārzs ir ceļš, pa kuru mēs abi kopā lēnām ejam. Foto pārpublicēšana vai izmantošana bez saskaņošanas ar let it bloom nav atļauta.