Anetes dārzs

Iepazīstieties - šī ir Anete un viņas ģimene. Anete jau sen sapņoja par sava dārza izveidi; viņas bērnība pagāja darbojoties mammas un omītes dārzā Rūjienā. Anetes vīrs ir uzņēmējs un liela uzņēmuma vadītājs; Anetei ir trīs forši bērni - divi aktīvi un sportiski puikas un tikpat aktīva meitiņa. Viņi nesen iegādājās skaistu privātmāju Valmierā un vēlējās sākt veidot savu dārzu, savu ārtelpu skaistākai un pilnvērtīgākai dzīvei. Un tā, mums kopā pagājušajā vasarā bija skaists projekts, kura ietvaros tapa savvaļas noskaņu dārzs pilsētā. Fotogrāfe Ieva Andersone viesojās Anetes dārzā augustā, pusotru mēnesi pēc augu sastādīšanas. Foto pārpublicēšana vai izmantošana bez saskaņošanas ar let it bloom nav atļauta.

Anetes dārza veidošana

Anetes ģimene skaidri zināja, ka vēlas veidot dārzu un iespējami daudz darīt paši, piesaistot palīdzību tikai smagākajos dārza darbos - puķu dobju sagatavošanā un lielo kokaugu stādīšanā. Viņiem mazliet pietrūka zināšanu un drosmes apstādījumus veidot pašiem; ar let it bloom palīdzību, dārzs tapa dažu mēnešu laikā. let it bloom šajā projektā palīdzēja ar dārza dizaina vadlīnijām, uzraudzīja un deva padomus puķu dobju izveidē, nosprauda un pārbaudīja to kontūras dabā, veidoja puķu dobju lakstaugu un sīpolpuķu kompozīciju, piegādāja un izkārtoja augus dobēs, sniedza padomu ziemciešu, kokaugu, sīpolpuķu stādīšanā un kopšanā. let it bloom komanda palīdzēja iekārtot arī terasi, ieteica un piegādāja puķu podus, augus puķu podiem un akcenta kokaugus dārzam (magnolijas, lielus rododendrus un citus augus).

let it bloom ar prieku un aktīvi līdzdarbojās projekta realizācijā un vadībā, tomēr lielāko daļu dārza darbu Anete un viņas ģimene padarīja paši - uzraudzīja dārza būvnieka darbu puķu dobes formas un augsnes sagatavošanā. Ģimene kopā ar dārznieku stādīja lielos augus, paši stādīja simtiem ziemciešu un vēl vairāk sīpolpuķu. Anetes ģimene rūpējās par augiem, laistīja tos un ravēja puķu dobes. Vēlāk rudenī - saimniece kopā ar mammu sastādīja sīpolpuķes pēc let it bloom ieteiktā izvietojuma dobēs. Kopumā, Anete izveidoja plašus ziemciešu un akcentaugu stādījumus aptuveni 100 kvadrātmetru platībā (puķu dobju laukums), izveidoja puķu pļavu, uzstādīja zāliena pļaušanas robotu un iekārtoja mājīgu terases zonu. Anetes un viņas ģimenes laika ieguldījums vienas sezonas ietvaros šī dārza veidošanā bija aptuveni 3 pilnas dienas diviem cilvēkiem, bet kopšanā un uzturēšanā - 3 dienas vienam cilvēkam. Papildus tam, karstās vasaras dēļ dobes bija regulāri jālaista, bet laistīšana kļuva par patīkamu ģimenes vakara rituālu, ko pieskaitām dārza baudīšanas laikam, ne rūpēm par to. Foto pārpublicēšana vai izmantošana bez saskaņošanas ar let it bloom nav atļauta.

Baibas un Anša dārzs

Šis ir mūsu dārzs jūnijā, Līgo dienas agrā rītā, kad saule lecot spēlējas rasas pilienos. Nesteidzīgas brokastis dārzā. Pēc tām mēs kā parasti sapņojam, domājam un plānojam dārza tālākos darbus un attīstību. Jo dārzs ir ceļš, pa kuru mēs abi kopā lēnām ejam. Foto pārpublicēšana vai izmantošana bez saskaņošanas ar let it bloom nav atļauta.  

Pirkumu grozs